Stimați colegi,
În ultima perioadă, atacurile la adresa AUR și a președintelui George Simion s-au intensificat. Presa aservită, partidele din vechiul sistem și anumite cercuri de interese declanșează valuri de calomnii, acuzații false și campanii de denigrare menite să ne slăbească și să ne divizeze.
Indiferent de intensitatea acestor atacuri, un lucru rămâne clar: AUR nu se rupe, nu se divide și nu se vinde! Rămânem uniți în jurul principiilor fondatoare, suveranitate națională, patriotism, apărarea intereselor românilor de pretutindeni.
Toate aceste atacuri vin tocmai pentru că AUR deranjează. Deranjăm pentru că spunem adevărul despre jaful resurselor naționale, despre scumpiri, despre sărăcirea populației și despre cedările de suveranitate. Deranjăm pentru că refuzăm să fim parte din jocul politic al vechii clase politice și al intereselor străine.
George Simion și întregul partid AUR vor continua să reprezinte doar interesele românilor, ale celor care muncesc, ale familiilor, ale tinerilor care vor să rămână în țară, ale pensionarilor și ale tuturor celor uitați de guvernanți. Nu vom face compromisuri, nu vom negocia identitatea națională și nu vom accepta să fim transformați într-un instrument al altora.
Vom merge înainte, mai puternici, mai hotărâți și mai aproape de români. AUR rămâne stâlpul suveranității românești!

Comments are closed