Stimați colegi din PNL și USR,
Veniți la tribuna Parlamentului și spuneți că aveți soluții, că sunteți pregătiți pentru guvernare, că vreți să scoateți România din criză. Ați fost la guvernare. A trecut un an de zile de când guvernul Bolojan s-a instalat la Palatul Victoria. Un an de zile în care ați crescut inflația în România. Un an de zile în care ați sărăcit românii. Un an de zile în care nu ați vorbit despre problemele românilor, despre problemele mediului de afaceri.
Ce ați făcut în frunte cu domnul Bolojan? Ați crescut taxele, ați crescut impozitele, ați distrus mediul de afaceri pentru că sute de companii se închid lunar și prin închiderea acestor companii se pierd locuri de muncă.
Veniți acum, astăzi, în Parlament și spuneți că sunteți pregătiți să scoateți România din criză? Voi ați adus-o în criză, nu AUR! Nu AUR a fost la guvernare și a creat această criză!
Veniți la tribună și invocați partide pro-occidentale, partide pro-europene.
Stimați colegi,
AUR este un partid pro-occidental și pro-european. AUR este un partid care susține parteneriatele internaționale.
Avem colegi la Bruxelles cu funcții de vicepreședinte în ECR.
Reveniți cu picioarele pe pământ!
România nu are nevoie de un guvern interimar!
România nu are nevoie de un guvern minoritar!
România are nevoie de soluții și nu le aveți, pentru că ați fost acolo și voi ați creat această criză!
Încetați cu ipocrizia!
Îl aud pe domnul Bolojan că cere demisia colegilor săi din partid. Nu mă interesează discuțiile politice din partidul PNL. Tocmai dumneavoastră, care ați fost demis de Parlamentul României, ieșiți public să cereți demisia colegilor dumneavoastră? Ar trebui să începeți cu dumneavoastră și apoi să cereți altora să fie onești și corecți! Dar nu putem să vedem acest lucru în partidele care au guvernat România, în partidele care au făcut politică cu negocieri obscure doar pentru funcții proprii, nu pentru români.
AUR are soluții!
AUR a făcut un proiect și ieri a prezentat domnului Președinte soluțiile. Dacă nu aveți
o soluție reală pentru români, reîntoarceți-vă la popor! Anticipatele sunt singura soluție!

Comments are closed