Nicușor a devenit pentru milioane de români din salvatorul României, un simplu trădător
Azi e 24 Iunie, ziua Iei și aș fi vrut să vorbim despre portul popular, despre simboluri, despre tricolorul pe care îl sărbătorim pe 26 Iunie și pe care îl purtăm cu mândrie cu fiecare ocazie.
Dar nu putem trece cu vederea tot ceea ce se întâmplă. Nu putem ignora felul în care în doar un an, Nicușor a devenit pentru milioane de români din salvatorul României, un simplu trădător. Nu e vina oamenilor. E vina voastră, a multora de aici, care la fiecare tură de alegeri, transformați competitorii în ținte, ajungând să conduceți prin frică, ură și dispreț.
Ați etichetat milioane de români, i-ați umilit și i-ați invrăjbit unii împotriva altora doar pentru a vă indeplini scopurile. Iar acum? Acum v-ați dat seama că fără noi nu puteți conduce. Ați realizat într-un final că nu mai merge cu manipularea?
În ultimii 2 ani, ați manipulat românii și le-ați spus că voi sunteți salvatorii României, că fără voi, țara se va distruge. Ce ironie! Ați mâncat această țară în ultimii 36 de ani și veniți să spuneți că fără voi nu există viitor! Ca în aceste zile să realizați că fără noi – AUR, lucrurile vor sta pe loc.
Ați anulat alegeri și n-ați avut motive, doar frică. Le-ați anulat pentru că nu aveați control. Apoi, l-ați adus în prim plan pe „salvatorul Bucureștiului”, să vină și să ne arate cum se calcă în picioare democrația, cum se manipulează masele și cum în doar un an, oameni care te-ar fi luat la pumni dacă le spuneai ceva de idolul lor, au ieșit acum, strigând că Nicușor salvator, e de fapt un trădător.
Poate data viitoare, când vor veni alegerile, nu veți mai băga frica în oameni și îi veți lăsa să aleagă așa cum se cuvine, cu speranță, nu cu frică!

Comments are closed