Lidia Vadim-Tudor – Declarație politică – Un an cu Nicușor. Nu a fost ușor, a fost îngrozitor

Zilele acestea marcăm un an și jumătate de când alegerile prezidențiale au fost anulate abuziv, iar lui Călin Georgescu i s-a interzis să mai candideze, și un an de când Nicușor Dan s-a cocoțat la Palatul Cotroceni, susținut de forțe externe.

Un an de mandat lamentabil al unui președinte ilegitim. Un an cu un clovn care ne-a făcut de râs peste tot pe unde a mers prin lume. Un an cu un fost olimpic cu diplome incerte, incapabil să meargă drept pe un covor roșu.

Un an cu cel care ne-a dat pacostea numită Ilie Bolojan. Un an în care Nicușor Dan a fost co-autor al crizei economice devastatoare pe care românii o traversează astăzi.

Un an cu taxe și impozite mărite nesimțit, cu bani luați de la mame, de la bolnavi, de la persoanele cu dizabilități, cu salarii și pensii înghețate, cu bani dați în secret pentru Ucraina și cu împrumuturi record pentru armament în valoare de aproape 10 miliarde de euro.

Un an în care nu am existat în politica externă. Un an în care Nicușor Dan nu a făcut nimic bun pentru a sluji interesul național. În continuare, dăm bani pentru Ucraina. În continuare, etnicii români de acolo nu au drepturi. În continuare, nu avem un cuvânt de spus la Bruxelles. În continuare, încheiem contracte dezavantajoase pentru a le face pe plac Germaniei, Franței sau altor state.

Un an în care românii au fost sărăciti și umiliți. În care au fost loviți la buzunare, pentru ca sinecurile celor de la PSD-PNL-USR-UDMR să rămână, iar banii să continuă să curgă în secret către Ucraina.

Un an pierdut. Un an în care Nicușor Dan a arătat tuturor că este incapabil să facă ceva bun pentru români și pentru România.

Suspendarea sa din funcție și demiterea de către poporul român nu este o opțiune, ci o obligație. Iar asta nu se va putea întâmpla decât imediat după alegerile parlamentare anticipate, când patrioții vor ajunge la Putere.

Nu mai căutați să faceți guverne de doi lei! Soluția este să ne întoarcem la români. Să avem alegeri anticipate pe toată linia și să dați socoteală în fața românilor! Toți, inclusiv marioneta de Nicușor Dan!

Distribuie acest articol!