Sorin-Titus Muncaciu (deputat AUR): „Românii nu vor accepta dictatura sanitară globalistă! Medicii nu trebuie reduși la tăcere”

„Pe 6 septembrie 2025, la Brașov, s-a desfășurat conferința „Covid-19 & Convergența bio-digitală – Retrospectivă, Actualități, Perspective”, unde medici români și specialiști au discutat liber despre efectele pandemiei de Covid-19, despre vaccinarea impusă populației, despre rolul Organizației Mondiale a Sănătății, despre tehnologiile 5G, nanotehnologie și inteligența artificială.

Imediat după acest eveniment, am asistat la o reacție furibundă a autorităților: Ministerul Sănătății, Colegiul Medicilor și universitățile de medicină au cerut sancțiuni și anchete împotriva medicilor care au avut curajul să pună întrebări incomode.

Aceasta nu este o atitudine democratică, ci o vânătoare de vrăjitoare, o tentativă de instaurare a unei dictaturi sanitare globaliste în România.

Este inadmisibil ca medici români să fie amenințați pentru simplul fapt că au vorbit despre riscurile vaccinării, despre efectele adverse ignorate de autorități, despre modul în care pandemia a fost gestionată și despre impactul noilor tehnologii asupra sănătății și libertății oamenilor.

Adevărul nu se stabilește prin decrete ministeriale și prin sancțiuni administrative, ci prin dezbatere și cercetare liberă.

În calitate de medic și deputat afirm clar: nu accept ca România să fie transformată într-un laborator de experimente medicale și digitale impuse de marile corporații și de structurile globaliste.

Medicul care vorbește liber trebuie respectat, nu pedepsit.

Conferința de la Brașov a arătat că există curaj și demnitate în corpul medical românesc, iar aceste valori trebuie apărate.

Cei care astăzi cer sancționarea medicilor pentru opiniile lor se tem, de fapt, de adevăr.

Se tem că românii vor afla ce s-a întâmplat cu adevărat în perioada pandemiei.

Se tem că oamenii vor înțelege cum tehnologia și interesele economice au fost puse mai presus decât sănătatea publică.

În calitate de reprezentant al poporului și în calitate de vicepreședinte al Comisiei de Sănătate din Parlamentul României o să împiedic instaurarea cenzurii medicale și a dictaturii sanitare.

Eu personal am participat la ICS 3, la Parlamentul European la Bruxelles, noi am organizat ICS 4 în sala Rosetti din Parlament și am fost participant la ICS 5, la Washington DC, convenții științifice cu zeci de medici și savanți care au demonstrat, fără tăgadă, cele peste 1200 de complicații ale vaccinurilor mARN. Trebuie să fie foarte clar pentru toți medicii români: noi, cei care ne-am opus vaccinării cu mARN, am fost de partea adevărului științific. Nu există nicio controversă asupra științei! Voi, cei care ați urmat propaganda, sunteți cei care ați pus în pericol sănătatea poporului român prin acceptarea vaccinului fără testare și fără responsabilitatea companiilor producătoare!

Fac apel la toți românii să fie vigilenți și să înțeleagă că, dacă astăzi sunt reduși la tăcere medicii, mâine orice cetățean va putea fi cenzurat pentru simplul fapt că gândește diferit.

România are nevoie de libertate, de transparență și de respect față de adevăr.

Nu pot accepta impunerea minciunii prin forță și a fricii prin sancțiuni.

O să lupt pentru ca fiecare medic și fiecare român să aibă dreptul să vorbească liber, fără teroare și fără presiuni”, a declarat Sorin-Titus Muncaciu, deputat AUR.

Distribuie acest articol!